Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
MobArtis

Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa

3.032,00 RON -23%

PRP: 3.942,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la tamos.ro
  • Vândut de tamos.ro
  • Comandă direct la magazin
Vezi oferta la tamos.ro

Economisești 910,00 RON -23%

  • 3 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 7 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa

3.032,00 RON
Cumpără
Dormitor complet AMBRO 7 cu saltea inclusaDormitorul complet AMBRO 7 cu saltea inclusa este o solutie modulara pentru amenajarea unui dormitor modern, bine organizat si adaptat spatiilor in care fiecare zona trebuie valorificata eficient. Configuratia pe colt combina patul AMBRO, spatiile suspendate de depozitare si salteaua inclusa intr-un ansamblu unitar si functional.Patul este disponibil in dimensiunile 120x200 cm si 140x200 cm, iar configuratia reversibila permite montarea ansamblului atat pe partea stanga, cat si pe partea dreapta a camerei.De ce sa alegi dormitorul AMBRO 7Dormitor complet cu saltea Lux Ortopedic inclusaConfiguratie pe colt pentru valorificarea eficienta a spatiuluiColt reversibil – montaj pe stanga sau dreaptaPat disponibil in dimensiunile 120x200 cm si 140x200 cmLada de depozitare integrata in tablia patuluiSuport de saltea FORTE inclusDulapuri suspendate pentru spatiu suplimentar de depozitareRafturi deschise pentru carti, decoratiuni si obiecte utilizate frecventPotrivit pentru camere de copii, adolescenti sau adultiMobilier fabricat de TAMOSTransport gratuit in toata taraDecoruri disponibileDormitorul complet AMBRO 7 este disponibil in urmatoarele variante:OakStejar / AlbDecorul si dimensiunea patului pot fi selectate din variantele disponibile ale produsului.Configuratia dormitorului AMBRO 7Setul include:Pat de colt AMBRO, 120x200 cm sau 140x200 cmLada de depozitare integrata in talia patuluiSuport de saltea FORTESaltea Lux Ortopedic, corespunzatoare dimensiunii patului selectatAnsamblu de dulapuri suspendate si rafturi deschisePat de colt AMBROPatul AMBRO este conceput pentru utilizare zilnica si integreaza o lada de depozitare in zona tabliei, oferind spatiu suplimentar pentru lenjerii, perne, paturi sau alte obiecte.CaracteristiciColt reversibil – montaj pe partea stanga sau dreaptaLada de depozitare integrata in tablia patuluiLaterala tapitata modulara, formata din 2 elementeSisteme metalice de prindere pentru stabilitateSuport de saltea FORTE inclusStructura ventilata pentru aerisirea salteleiPicioare reglabile pentru stabilitatePosibilitate de adaugare a unui sertar pentru depozitare, optionalDimensiuni pat disponibilePat 120x200 cmDimensiune saltea: 120x200 cmDimensiuni interioare pat: 121x201 cmDimensiuni exterioare pat: 124x205 cmInaltime tablie: 89 cmInaltime cadru: 37 cmPat 140x200 cmDimensiune saltea: 140x200 cmDimensiuni interioare pat: 141x201 cmDimensiuni exterioare pat: 144x205 cmInaltime tablie: 89 cmInaltime cadru: 37 cmDulapuri suspendate si spatiu de depozitareAnsamblul suspendat completeaza zona patului si ofera spatiu suplimentar pentru organizarea hainelor, cartilor si obiectelor personale.Dulapurile inchise sunt completate de zone deschise, usor accesibile, care pot fi utilizate pentru carti, obiecte decorative sau lucrurile folosite frecvent.In functie de configuratia selectata, sunt disponibile elemente cu dimensiuni de:207x35x200 cm90x35x200 cm110x35x200 cmSaltea Lux Ortopedic inclusaDormitorul AMBRO 7 include saltea Lux Ortopedic cu grosimea de 21 cm, in dimensiunea corespunzatoare patului selectat.Caracteristici salteaGrosime: 21 cmRigiditate medieStructura cu arcuri bitronconiceRama laterala din otel-carbon pentru rezistentaStraturi de pasla si material matlasatTapiterie exterioara capitonataButoni de aerisireSuport de saltea FORTESuportul de saltea este realizat dintr-o structura cu sustinere metalica si elemente din PAL dispuse la o distanta de aproximativ 3 cm, pentru o ventilare corespunzatoare.Constructia ofera:Aerisire optimizata a salteleiRezistenta si stabilitate prin lonjeronul metalicReducerea zgomotelor si a scartaiturilor in timpul utilizariiSprijin suplimentar prin picioare reglabile cu talpa PVCMateriale si finisajePAL dublu melaminat de 16 mmCant ABS de 0,4 mmCant ABS de 1 mm pentru fronturi si rama patuluiLaterala de pat tapitataElemente metalice de sustinere si fixareMaterialele si decorurile difera in functie de varianta selectata.Sistem modular AMBRODormitorul AMBRO 7 face parte din sistemul modular AMBRO si poate fi adaptat sau completat, in functie de spatiul disponibil si necesitatile de depozitare.Configuratia poate fi completata cu piese de mobilier compatibile, precum dulapuri, comode, noptiere, toalete, taburete sau lazi de depozitare.Livrare si garantieMobilierul este de tip kit si se livreaza demontat, ambalat in cutii de carton.Kitul contine componentele mobilierului, schita de montaj, feroneria necesara si documentele de garantie si conformitate.Garantie producator: 24 luni.Transport gratuit in toata tara. Manipularea nu este inclusa, produsele se preiau de la masina.Informatii importanteImaginile au rol de prezentare. Dimensiunile pot varia usor fata de cele prezentate, iar culorile pot diferi in functie de setarile monitorului sau ale dispozitivului utilizat.Lenjeria si celelalte accesorii sau obiecte decorative prezentate in imagini, care n...

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 3.032,00 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

3.032,00 3.032,00 3.032,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce specificații tehnice are Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Fișa tehnică integrală a Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa — dimensiuni, materiale, grosimea plăcilor, capacitate de încărcare, numărul coletelor — se află pe pagina produsului din magazinul tamos.ro, sursa de referință a datelor. Pe MobArtis prezentăm rezumatul ofertei; înaintea comenzii, vă recomandăm parcurgerea fișei complete din magazin, mai ales pentru cotele de gabarit.
Necesită Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa montaj specializat?
Piesele de mobilier se livrează în general în sistem plat, cu instrucțiuni de asamblare și feronerie incluse — Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa nu face, cel mai probabil, excepție. Pentru corpurile suspendate, piesele cu fronturi mari sau cele fixate în perete recomandăm montaj profesionist; unele magazine, inclusiv posibil tamos.ro, îl oferă ca serviciu suplimentar. Consultați pagina produsului din magazin pentru disponibilitatea serviciului.
La ce preț se comercializează Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Prețul curent, preluat din feedul magazinului tamos.ro, este 3032.00 RON, cu TVA inclus. Costul final al achiziției cuprinde și livrarea — la piesele de gabarit, taxa de transport dedicat se calculează la checkout, pe site-ul magazinului. Sincronizarea automată a feedului garantează că prețul afișat pe MobArtis corespunde celui din magazin.
Ce opțiuni de plată există pentru Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Achitarea se realizează pe site-ul magazinului tamos.ro, prin instrumentele acceptate de acesta: card bancar procesat securizat, numerar sau card la livrare, iar la valorile mai ridicate — specifice mobilierului — frecvent și plata în rate prin cardurile de cumpărături partenere. Menționăm că MobArtis nu procesează plăți; tranzacția aparține integral magazinului.
Cum procedez pentru returul Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Dispuneți de 14 zile calendaristice de la recepție pentru retragerea din contract, conform OUG 34/2014, notificând magazinul tamos.ro potrivit procedurii sale de retur. Pentru un retur fără dispute, păstrați produsul neasamblat și ambalajul original; diminuarea valorii cauzată de manipulare excesivă poate fi imputată consumatorului. Cheltuielile de transport ale returului revin, de regulă, cumpărătorului.
Care sunt condițiile de livrare pentru Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Livrarea Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa este organizată de magazinul tamos.ro: colet standard prin curier pentru accesorii (uzual 1-3 zile lucrătoare) sau transport de gabarit cu programare telefonică pentru piesele masive (uzual 3-7 zile lucrătoare). Serviciile suplimentare — urcarea la etaj, montajul — se contractează separat, unde sunt disponibile. Detaliile complete apar la finalizarea comenzii.
Ce acoperire are garanția pentru Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Garanția legală de conformitate — minimum 2 ani, conform Legii 449/2003 și OUG 140/2021 — este asigurată de magazinul tamos.ro și acoperă viciile de fabricație ale Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa: feronerie defectă, plăci deteriorate din producție, neconcordanțe cu specificațiile. Documentați starea coletelor la primire și păstrați factura; acestea sunt elementele care susțin orice solicitare ulterioară.
Cât de sigură este disponibilitatea afișată pentru Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Statusul actual — în stoc — provine direct din feedul magazinului tamos.ro și se reîmprospătează automat. În sectorul mobilierului, seriile de producție sunt finite: un reper epuizat poate reveni cu întârziere sau într-un finisaj diferit. Dacă produsul corespunde cerințelor dumneavoastră, amânarea comenzii prezintă un risc real de indisponibilitate.
Care este rațiunea finalizării comenzii Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa la tamos.ro?
Arhitectura MobArtis este cea a unui agregator: indexăm ofertele magazinelor partenere pentru a vă oferi o imagine comparativă completă, însă stocul, logistica și obligațiile comerciale aparțin vânzătorului — în cazul Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa, magazinul tamos.ro. Acolo se încheie contractul, se emite factura și se activează garanția. La divergențe între datele noastre și cele ale magazinului, acestea din urmă prevalează.
Se justifică așteptarea unei promoții la Dormitor complet AMBRO 7 saltea inclusa?
Decizia implică un compromis cunoscut: prețul actual de 3032.00 RON (sincronizat cu feedul tamos.ro) poate scădea în campaniile sezoniere de mobilier, însă seriile de producție se epuizează, iar reperul dorit poate deveni indisponibil definitiv. Orice reducere operată de magazin apare automat pe MobArtis. Pentru piese care corespund exact cerințelor, achiziția promptă rămâne opțiunea prudentă.

Alte produse de la tamos.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies